Korizmene tribine četvrtkom

U GODINI IZVANRENDOG JUBILEJA MILOSRĐA
Požega, Dvorana sv. Terezije Avilske, 19 sati

18. veljača 2016.

Davor Domazet Lošo – geopolitičko preslagivanje svijeta u 21. stoljeću (Kako zauzeti ispravan stav prema migrantima, izbjeglicama, što su oni zapravo?)


 

25. veljača 2016.

Tonči Matulić – aktualne životne situacije i problemi (svađe, nasilje, prijevare) u kontekstu Božjeg milosrđa i praštanja (Tribina, a ujedno i korizmena duhovna obnovana na koju bi bili pozvani i hrvatski branitelji iz Požege i okolice.)


 

3. ožujak 2016.

Ante Nazor – sukobi tijekom povijesti, s naglaskom na najsvježiju hrvatsku povijest (Domovinski rat) – mogućnost rješavanja sukoba mirnim putem i približavanje pitanja zašto dolazi do izbijanja ratova, pogibije mnogih nevinih života u kontekstu Božjeg i ljudskog milosrđa (primjer mirne reintegracije i sluge Božjega kardinala Franje Kuharića koji je u svojim propovijedima pozivao na pomirenje i ljubav prema neprijatelju)


 

10. ožujak 2016.

Tihomir Dujmović – problematiziranje zločina protiv čovjeka u kontekstu Božjeg milosrđa