Gnothi seauton!

20160309_1533019. ožujka održano je međužupanijsko (regionalno) natjecanje iz filozofije i logike u II. gimnaziji u Osijeku. Naši učenici 4.a razreda Marija Prpić i Ivan Topić natjecali su se u poznavanju filozofije. Nakon gotovo trosatnog „intelektualnog drila“, koji se sastojao od pitanja iz povijesti filozofije, poznavanja odabranih tekstova i eseja, Marija Prpić ostvarila je izvrsno 2. mjesto. Uspjeh je tim veći, ako se istakne kako je konkurenciju činilo 29 učenika iz 10 slavonsko-baranjskih škola od Virovitice do Đakova, uz iznimno velike škole kao što su 3 osječke gimnazije i slavonskobrodska. Također čestitamo i našem junaku Ivanu Topiću koji se jedini na razini škole pridružio Mariji na školskom natjecanju, te tako ostvario mogućnost plasmana i na regionalno natjecanje, gdje se hrabro „usudio misliti“.

Čestitke Mariji uz očekivanje putovanja u Sinj na državno natjecanje!