Zamjena povučenog udžbenika iz vjeronauka iz uporabe novim udžbenikom

U vezi obavijesti o povlačenju iz uporabe udžbenika vjeronauka Tražitelji smisla i Odvažni svjedoci odobrenih 2003. i 2004. godine te uvrštavanju izmijenjenih i dopunjenih izdanja iz 2016. godine na Konačne liste na temelju članka 24. stavka 4. Zakona o udžbenicima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine broj 27/10. i 55/11.), zbog izmjena i dopuna nužnih za usklađivanje s novim nastavnim Planom i programom katoličkoga vjeronauka za trogodišnje srednje škole objavljenim 18. srpnja 2014. godine (Narodne novine broj 86/14.), iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta obavijestili su škole da će nakladnik Salesiana d.o.o. iz Zagreba, adresa sjedišta Srebrnjak 101, svim učenicima, koji su za školsku godinu 2016./2017. kupili staro izdanje udžbenika, besplatno zamijeniti udžbenik novim udžbenikom.
Nakladnik je još u lipnju 2016. godine povukao stara izdanja udžbenika iz knjižarske mreže, no postoji mogućnost da postoje zaostali primjerci.