Svetkovina sv. Terezije Avilske i Dan škole

U predvečerje svetkovine sv. Terezije Avilske u ponedjeljak, 14. listopada u požeškoj Katedrali s početkom u 19.30 sati slavit će se služba prvih Večernjih hvala koju će predvoditi dijecezanski biskup msgr. Antun Škvorčević u zajedništvu s kanonicima Stolnog kaptola, svećenicima grada Požege i središnjih biskupijskih ustanova te vjernicima grada Požege. Po završetku Večernjih hvala uslijedit će molitveno bdijenje mladih pred relikvijom sv. Terezije Avilske predvođenih učenicima i djelatnicima Katoličke gimnazije u Požegi čija je sv. Terezija zaštitnica.

Na svetkovinu sv. Terezije Avilske, zaštitnice Grada Požege i požeške Katedrale, u utorak 15. listopada, svečano euharistijsko slavlje u Katedrali u 11.00 sati predvodit će splitsko-makarski nadbiskup i metropolit msgr. dr. Marin Barišić, u zajedništvu s dijecezanskim biskupom msgr. dr. Antunom Škvorčevićem, drugim biskupima Đakovačko-osječke crkvene pokrajine te svećenicima Katedralnog arhiđakonata te vjernicima grada Požege i okolice. Slavlje započinje procesijom s moćnikom sv. Terezije Avilske iz crkve sv. Lovre u kojoj će uz biskupe, svećenike, đakone, časne sestre i vjeroučitelje s djecom i mladima sudjelovati članovi crkvenih udruga i pokreta te drugi slojevi vjernika grada Požege.