Prvi pohod ŠPD-a “Pegaz” na Maksimov hrast

Nakon neslužbenog prvog hoda Požeškom gorom na hodočašću Gospi od Suza krajem kolovoza, prvo službeno planinarenje trebalo bi se organizirati u subotu 19. listopada pohodom na Maksimov hrast, drugi najviši vrh Požeške gore (614 mnv).

Polazak svih zainteresiranih učenika KG-a jest u 8,30h na mjestu gdje se na cesti Požega – Nova Kapela prije Crkvenih Vrhovaca skreće za ŠKRABUTNIK.
Dolazak do mjesta polaska je u vlastitoj organizaciji!

Nakon osvajanja prvog vrha u povijesti ŠPD-a “Pegaz”, Maksimova hrasta, spustili bi se oko 14h u Brestovac.

Svoj dolazak potrebno je najaviti prof. Pauliću ili prof. Dominiku Paveliću barem dan ranije.

Za ugodno i bezbolno planinarenje potrebno je imati prikladnu – visoku – obuću, visoke čarape, ugodnu i višeslojnu odjeću, ruksak sa dovoljno vode (najmanje litru vode) te koji sendvič i slatkiš za snagu.