Poštovani i dragi članovi vjerničke zajednice Katoličke gimnazije!

Punih smo (i odmorenih) duša uplovili u drugo polugodište. Prošli smo turbulentno razdoblje kraja prošle kalendarske godine bremenito školskim i političkim događanjima. Nadam se da smo se u njemu i prokušali i dokazali. „Jer kao što se u vatri kuša zlato, tako i odabranici u peći poniženja.“ (Knjiga Sirahova 2,5)

Bilo je dosta personalnih promjena. Nešto zbog odlazaka na druga radna mjesta, nešto zbog bolovanja, porodiljnih i sl. I taj protok ljudi moramo shvatiti kao poligon, mogućnost da djelujemo, odgajamo, učimo i poučavamo. Htio bih da i ti mladi ljudi koji su dio svog profesionalnog radnog vremena proveli ili će provesti među nama budu dijelom naših vjerničkih napora svjedočenja. Istovremeno bih, svim srcem i umom, želio da i mi budemo otvoreni tom mladom, možda neiskusnom, ali živom i snažnom potencijalu mladosti, energije i iskustva!

Pred nama su školska natjecanja. Tražim i od profesora i od učenika da se ne daju nadmašiti u izvrsnosti, ali i da ne zaborave osnovni cilj postanka katoličke škole! Koliko nam materijalne i duhovne snage dopuštaju upregnimo se u odgojnu komponentu našeg povlaštenog, profesorskog položaja! Ako vjerujemo da smo s nekim smislom i nakanom poslani upravo u našu katoličku zajednicu, onda ćemo otkrivati i načine i putove da zajednički rastemo i pospješujemo rast ljudskosti oko sebe. Recimo DA izvrsnosti, ali u svim sastavnicama ljudskog, vjerničkog života!

Svi napori naših dobrih profesora, od škole skijanja, škole fizike, planinarenja, školskih i županijskih natjecanja neka budu blagoslovljena svetim zagovorom našeg blaženika Stepinca! Neka naša djela i postupci odišu i zrače kristolikošću!

 

Duc in altum!

Laudetur Iesus Christus!

Ravnatelj