Foto natječaj: Knjiga kao prostor slobode

U sklopu obilježavanja Noći knjige, Katolička gimnazija s pravom javnosti organizira 3. nagradni fotografski natječaj pod nazivom „Knjiga kao prostor slobode” koji će 25. travnja završiti izložbom fotografija.

Natječaj traje od 23. ožujka do 20. travnja 2022. godine, a na natječaj se mogu prijaviti svi učenici Škole.

PROPOZICIJE NATJEČAJA:

  1. Tema natječaja: pozivamo vas da okviru teme „Knjiga kao prostor slobode“ istražite pojam slobode, u čitavoj lepezi njezinih mogućih značenja i manifestacija (pravo na slobodu samoodređenja, mišljenja, izražavanja, kretanja… i u konačnici življenja na način koji odabiremo). Pokažite nam i kako nam knjige pomažu proširiti granice našeg unutarnjeg i vanjskog svijeta, odnosno kako šire prostor slobode u nama.
  2. Autor daje naziv svojoj fotografiji/svojim fotografijama
  3. Fotografije mogu biti crno-bijele ili u boji
  4. Fotografije trebaju biti u digitalnom obliku
  5. Fotografije pošaljite na e-mail adresu: manuelapolak14@gmail.com
  6. Autorska i srodna prava pripadaju autoru fotografija, a Organizator natječaja stječe pravo korištenja fotografija u svrhu natječaja i izložbe te njihove promidžbe
  7. Organizatori natječaja izradit će fotografije za izložbu o svom trošku koje će time postati vlasništvo Organizatora
  8. Otvorenje izložbe i dodjela nagrada za najbolje fotografije održat će se 25. travnja 2022. godine u Školi, a u sklopu obilježavanja Noći knjige.