Realiziran projekt Bakin i didin božićni dar

U srijedu 20.12. posjetili smo Vukovar kako bismo realizirali adventsku humanitarnu akciju Katoličke gimnazije koju su koordinirali učenici okupljeni u Volonterski klub. U pratnji vlč. Tomislava Dokoze i psihologinje Nikoline Bodolović sedmoro učenika-volontera predalo je 85 slatko-slanih paketića u akciji Bakin i didin božićni dar, namijenjenih korisnicima vukovarske udruge Duga Vukovar koja u okviru svog širokog područja rada vodi socijalnu samoposlugu za potrebite grada Vukovara. Upoznali smo se s djelovanjem udruge Duga i voditeljicama aktivnosti, te obišli prostore udruge. Ovom akcijom htjeli smo doprinijeti da se starije i potrebite osobe mogu dostojanstveno realizirati u svojim obiteljskim ulogama. Sigurni smo da su naši darovi stigli na pravo odredište! Biti u Vukovaru, a ne posjetiti simbol hrvatskog zajedništva – vukovarski vodotoranj, bila bi velika šteta i propust, te smo usprkos vrlo hladnom vremenu i gustoj magli posjetili pedeset metara visok simbol stradanja, otpora, ljudske patnje, ali i nade, pobjede, zajedništva i zahvalnosti za našu domovinu.