Popis udžbenika

Udžbenici i pripadajuća dopunska nastavna sredstva s Konačne liste odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava prema obrazovnim programima i razredima, koji su odabrani za školsku godinu 2014./2015., bit će u uporabi i u školskoj godini 2017./2018.

Preporuka je da se udžbenici i pripadajuća dopunska nastavna sredstva za školsku godinu 2017./2018., objavljeni na Konačnoj listi odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava za školsku godinu 2014./2015., kupe nakon što predmetni nastavnici informiraju učenike o obveznim udžbenicima i pripadajućim dopunskim nastavnim sredstvima na prvim nastavnim satima zbog starih i novih izdanja udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava te fakultativne nastave koja se organizira prema interesu učenika za nastavni predmet što se utvrđuje na početku nastavne godine.

Klasična gimnazija – 1. razred srednje škole
Klasična gimnazija – 2. razred srednje škole