Europski dan jezika

U četvrtak 26.9. obilježava se Europski dan jezika te ga je, kao i svake godine, obilježila i naša Škola. Dosadašnjih godina profesori jezika (Ivana Budić, Ivana Zovko, Milena Škoda i Dominik Pavelić) uvijek organiziraju prigodni program u Dvorani sv. Terezije Avilske, a ove je godine to bio pub kviz u kojem je sudjelovalo po 4 učenika iz svakoga razreda, a u sklopu prvog međurazrednog natjecanja. Kviz su vodile Nika Trupinić i Veronika Heig, a isti je činilo 30 pitanja + pitanje procjene, a tematski su vezani uz kulturu različitih zemalja i njihovih jezika. Treće mjesto osvojio je 2.b koji je imao isti broj bodova kao i 4.b kojem je pripalo drugo mjesto zbog boljeg odgovora na pitanje procjene. Prvo mjesto osvojili su maturanti 4.a razreda koji su osvojili besplatan put na ovogodišnji Interliber.