Dajmo im šansu!

Još uvijek je vrijeme adventa, vrijeme pripreme za Božić. Često ljudi govore kako je ovo vrijeme darivanja. A pitamo li se kakvi smo mi darivatelji? Dajemo se onoliko koliko to zadovoljava naše potrebe i pridonosi našem ostvarenju, koliko upotpunjuje dobru sliku o nama, koliko se uklapa u slobodno vrijeme ili nadoknađuje ljepotu banalnosti svakodnevlja. Danas su darovi postali sve blještaviji, skuplji. Darujemo jedni druge, a zaboravljamo na one koji nemaju.

Ipak, mali ljudi iz Katoličke gimnazije odlučili su svojim doprinosom, bilo pravljenjem kolača, bilo izrađivanjem božićnih ukrasa sudjelovati u volonterskoj akciji kojom su prikupljali novac za projekt ”Dajmo im šansu!” kojim se želi omogućiti školovanje siromašnoj djeci u Beninu. Naši ukrasi i kolači bili su dostupni na štandu u pješačkoj zoni, a dragi ljudi su pokazali što znači istinska osjetljivost, uvidjeli su da se ništa neće promijeniti ukoliko ostanemo samo na riječima, ipak kroz djela rastemo kao osobe i pomažemo jedni drugima. Tako su na kraju Požežani, ljudi uvijek dobre volje, prikupili 6000 kuna za one koji toliko ne znaju ni sanjati.

Pravi darovi nisu samo rasterećenje nagomilana bogatstva, umirivanje savjesti, niti plansko osiromašenje asketskog puta savršenstva. Pravi darovi su oni koje nismo ni sanjali dati, koji u uobičajenom smislu i nisu darovi. U ovom trenutku toliko djece čeka na bilo kakvu pomoć i mi im tu pomoć možemo pružiti. Istančajmo i za sutra sluh za one potrebite.