Dramci na KaZlaDu

Ovoga četvrtka, 21. travnja, održao se prvi dan drugog kazališnog susreta školskih dramskih skupina Požeško-slavonske županije – KaZlaDo. Cilj ove manifestacije jest pružiti učenicima priliku da nastupe na pravim kazališnim daskama jedni pred drugima, ali i pred stručnim povjerenstvom. Iako su prvoga dana KaZlaDa našim glumcima društvo pravili uglavnom osnovnoškolci iz svih škola naše županije, naši si im glumci to nadoknadili nastupivši čak tri puta.

Prvi se predstavio Mirko Filipović, učenik 3.a razreda, pojedinačnim scenskim nastupom „Brainstorm“ dok je Petar Petrović očekivano nastupio s monologom „Kiklop“. Kao šećer na kraju naša dramska družina izvela je grupni scenski nastup „Teratopia“ s kojim su se ove godine predstavili na LiDraNu. U stručnom su se povjerenstvu ove godine našli poznati glumac Zijad Gračić, redatelj Tomislav Pavković, profesorica s Umjetničke akademije u Osijeku Tamara Kučinović i naša Požežanka glumica Marijana Matoković.