krugovci u dubrovniku

Od 20. do 23. listopada 2016. krugovci su proveli predivan vikend u Dubrovniku. Radi se o dugogodišnjoj suradnji Požege i Dubrovnika, točnije 11 godina, koja je nastala kao rezultat razmjene iskustava i rada na zajedničkim projektima gimnazija. Svake druge godine Dubrovčani dolaze u Požegu, a ove godine mi smo posjetili njih. Sudjelovali smo na DUFF-u (Dubrovnik film festival) te na radionici u sklopu festivala. U slobodno vrijeme prošetali smo Dubrovačkim zidinama, obišli crkve, samostane i pitoreskne klaustre. Izlet na Lokrum bio je višestruko interesantan jer osim obilaska otoka, druženja sa zečevima i paunima koji slobodno šetaju cijelim otokom, posjeta Muzeju koji na interaktivna način priča legendu o prokletstvu otoka, većina krugovaca se okupala u moru.  Dragocjenost ovoga druženja svakako su nova prijateljstva i dogovor: „Vidimo se dogodine u Požegi!“