Dan otvorenih vrata policije

Povodom Dana otvorenih vrata policije koji se obilježava 27.9., osnovne i srednje škole bile su u mogućnosti posjetiti štandove hrvatske policije na Trgu Svetog Trojstva. Tu priliku iskoristili su i maturanti naše Katoličke gimnazije. Na glavnom požeškom PU požeško-slavonska prezentirala je svoju opremu, vozila i borilačke vještine. Od opreme koju su izložili moglo se vidjeti njihovo standardno oružje, oprema za uzimanje otisaka, snimanje brzine, ali i oprema za alkotest i droge. U suradnji s Hrvatskim autoklubom policija nam je omogućila korištenje simulacije za sudar i simulacije za prevrtanje. To je posebno važno zbog brojnih maturanata koji su na pragu punoljetnosti te već polaze ili će uskoro krenuti u autoškolu. Upravo su te stimulacije bile njima najprimjerenije jer su pokazale su što se može dogoditi u prometu ako se vozi brzo, nepažljivo i neoprezno, a čemu su osobito skloni mladi i neiskusni vozači.

Foto: Kristina Pandžić, 2.b i Lea Zirdum, 2.b