Holywin u požeškoj župi sv. Leopolda Mandića

DSC_4065U predvečerje svetkovine Svih Svetih 31. listopada u župnoj crkvi sv. Leopolda Mandića u Požegi održan je tradicionalni molitveni susret Holywin pod geslom »Ako je Bog za nas, tko će protiv nas? (Rim 8, 31)«. Mladima požeške Župe sv. Leopolda Mandića pridružili su se i naši učenici, ali i mladi iz požeških župa, Jakšića i Pleternice. Program je započeo svetom misom koju je predvodio školski duhovnik i župnik u Kuzmici Ivica Bošnjak, u zajedništvu sa domaćim župnikom Jozom Jurićem, Tihomirom Bilešićem, župnikom iz Jakšić, odgojiteljem požeškog Kolegija, Marijanom Pavelićem te župnim vikarima požeških župa. Predvoditelj je u homiliji naglasio kako su molitva i sakramentalni život jedini ispravni i jedinstveni put do Boga. Istaknuo je kako nam upravo ova dva elementa pomažu prepoznavati i prihvaćati Božje djelovanje u nama i po nama. Zato nam pravi poticaj trebaju biti sveci koji su se prepustili Božjoj ljubavi koja čovjeka mijenja i oblikuje.

Nakon svete mise, u kratkom nagovoru, voditelj susreta Ivica Bošnjak na primjeru svetaca Starog i Novog zavjeta protumačio je geslo ovogodišnjeg susreta. Citirajući izreku kako smo s Bogom uvijek većina, ukazao je na neizmjernost Božje snage i brižnosti za nas. Podsjetio je mlade i na živo svjedočanstvo vjere koje nam daje Crkva danas u Egiptu i Indiji gdje se usprkos brojnim poteškoćama i pogibeljima vidi žarka vjera onih koji su svoj život stavili u Božje ruke. Nakon nagovora uslijedio je pjevačko-plesni flashmob te prigodni scenski prikaz koji su pripremili požeški križari. Program je završio euharistijskim klanjanjem koje je predvodio Ivan Ereiz, župni vikar u Župi sv. Lepolda Mandića u Požegi. Nakon klanjanja, druženje mladih, ali i svih onih koji su ih došli podržati, nastavilo se u župnim dvoranama uz pjesmu i razgovor.