„Quot linguas calles, tot homines vales.“

Inicijativnom Vijeća Europe od 2001. godine diljem Europe 26.9. obilježava se Europski dan jezika.  Već drugu godinu za redom u pješačkoj zoni našeg grada organizirano je obilježavanje ovog hvalevrijednog dana koji pomaže upozoriti ljude na važnost učenja jezika.

Organizator obilježavanja Europskog dana jezika ove godine bila je Osnovna škola Antuna Kanižlića na inicijativu profesorice Jasminke Hajpek. Osim OŠ Antuna Kanižlića, u obilježavanju su sudjelovale i Ekonomska škola Požega, OŠ Dragutina Lermana Brestovac, OŠ fra Kaje Adžića Pleternica i Katolička gimnazija.

Pod vodstvom prof. engleskoga jezika Ivane Zovko, učenici njenog 2.b animirali su goste štanda KG-a i pomagali im u igrama koje su propitivale njihovo znanje engleskog jezika.

Foto: 2.b