Smotra zborova katoličkih srednjih škola

Svjetski poznati filozof Friedrich Nietzsche jednom je izjavio da bi život bez glazbe bio zabluda. Upravo tim citatom svoju propovijed započeo je vlč. Ivica Pažin u slavonskobrodskoj franjevačkoj crkvi Presvetog Trojstva u subotu 23. studenog. Na misi su toga dana uz vjernike sudjelovali pjevači 10 zborova iz svih dijelova Lijepe Naše, a njima se pridružio i naš zbor u pratnji profesorice glazbene umjetnosti Marije Tonković. Program Smotre zborova katoličkih srednjih škola započeo je već spomenutom svetom misom nakon koje su se zborovi preselili u Kazališno-koncertnu dvoranu Ivane Brlić Mažuranić. Svaki zbor predstavio se dvjema pjesmama koje su većinom bile vjerske tematike, ali pojedini zborovi su okupljenima ponudili i vlastite interpretacije nekih poznatijih pjesama od kojih je sve najviše zadivila pjesma The lion sleeps tonight u izvedbi zbora Isusovačke gimnazije iz Osijeka. Naš zbor predstavio se pjesmama Vodi me, Bože uz klavirsku pratnju Matka Matišića te pjesmom Kako da te ne volim uz klavirsku pratnju Andreja Zebe.

Foto: Antonio Bebek, 3.a