Radionica Outward Bounda i Pozitive Samobor

Outward Bound Croatia i Pozitiva Samobor udruge su koje svojim programima uključuju mlade u razne projekte koje organiziraju sami, ali i one koje organizira Europska unija. Predstavnici obje udruge posjetili su u četvrtak 28.12. našu školu te kroz kratko predavanje prisutnim učenicima predstavili programe svojih udruga i projekt Erasmus+. Budući da je papirologija za priključivanje Erasmus+ projektu zaista opsežna, Outward Bound učenicima se predstavio kao udruga koja ima certifikat da umjesto njih odradi potrebnu papirologiju. Predstavnici obje udruge, Lucija i Ivan, više puta su potaknuli učenike da se dok mogu priključiti ovim projektima jer Europska unija putem svojih fondova financira sve Erasmus+ projekte. Ti fondovi za sada su iskorišteni samo 30%, a u idućim će godinama doći do dodatnog povećanja novca u tim fondovima kako bi na taj način mlade potaknuli da na financijski najisplativiji način istraže Europu, nauče neki novi jezik, razvijaju razne kompetencije, sklope nova prijateljstva i putem raznih projekata nauče više o određenom području koje ih zanima.