„PLASTIČNIM ČEPOVIMA DO SKUPIH LIJEKOVA“

Na poticaj prof. Martine Gucek učenici Katoličke gimnazije u Požegi priključili su se projektu prikupljanja plastičnih čepova koji je organizirala Udruga oboljelih od leukemije i limfoma. Projektom se željelo putem reciklaže doći do skupih lijekova za one ljude kojima je to potrebno. Učenici su ovim projektom imali priliku pokazati osjećajnost za bolesnu djecu i maloljetnike čije obitelji nisu u dobrim financijskim mogućnostima. Prikupljanjem plastičnih čepova na razini cijele Hrvatske Udruga želi sve sudionike uz ovu plemenitu nakanu dodatno potaknuti i na doprinos u stvaranju čišćega okoliša, poticati održivi razvoj, educirati građane o važnosti zaštite okoliša, a u isto vrijeme pridonijeti i bržoj rehabilitaciji i resocijalizaciji oboljelih od malignih bolesti te im osigurati uvjete za pristup tržištu rada.

Premda je akcija prikupljanja čepova u našoj školi trajala i izvan mjeseca studenoga, ipak je u studenome provedena u okviru međurazrednog natjecanja. Učenici svih razreda trebali su u periodu od mjesec dana skupiti što veću količinu čepova i prema tome dobiti bodove, s obzirom na težinu svih prikupljenih čepova i s obzirom na prosjek težine po broju učenika u razredu.

Nakon što su svi čepovi izvagani ponosno možemo reći da je skupljeno 180 kg čepova.

Tekst: Krunoslav Siroglavić, vlč.

Tablični prikaz prikupljanja po razredima i ukupan broj bodova u međurazrednom natjecanju za studeni.

 

  Razred Masa (sveukupno) Broj učenika Prosjek po učeniku Bodovi
1. 2.B 88,5 kg 22 4,02 kg 8
2. 3.B 47 kg 22 2,14 kg 7
3. 2.A 24 kg 27 0,89 kg 6
4. 1.B 8 kg 23 0,35 kg 5
5. 3.A 5,5 kg 22 0,25 kg 4
6. 4.A 3,5 kg 17 0,21 kg 3
7. 1.A 2 kg 22 0,09 kg 2
8. 4.B 1,5 kg 23 0,07 kg 1