Hodočašće srednjoškolaca u Voćin

Tradicionalno hodočašće učenika katoličkih gimnazija i drugih srednjoškolaca u Voćin održalo se u petak 6. svibnja 2022. godine. Program hodočašća započeo je pokorničkim bogoslužjem pod vodstvom vlč. Tomislava Dokoze, vjeroučitelja u Katoličkoj klasičnoj gimnaziji u Virovitici, i slavljem sakramenta pomirenja.
Središnji dio hodočašća bilo je euharistijsko slavlje koje je predvodio požeški biskup Antun Škvorčević. Nakon misnog slavlja i kratke okrepe sudionici hodočašća zadržali su se u kratkom programu koji su pripremili djelatnici i učenici katoličkih škola. Program se sastojao od sportskih natjecanja i kviza iz općeg znanja u obližnjem Hrvatskom domu koji je priredio prof. Miroslav Paulić. Ovaj rekreativno-poučni dio programa na zabavan je način pomogao mladima da se međusobno zbliže i još bolje upoznaju, a susret je završio zajedničkom molitvom u Gospinom svetištu.