Školska teretana

Od mjeseca ožujka malo smo jače zavježbali. Naša škola postala je bogatija za školsku teretanu. Školska teretana zamišljena je kao program prevencije, ponuda kvalitetnije alternative mladima te projekt očuvanja mentalnog zdravlja kod adolescenata, kao oblik bihevioralne aktivacije koja bi mladima bila atraktivnija od standardnih oblika tjelovježbe. Zapažena je slabija uključenost mladih u sportske aktivnosti, a zbog izoliranosti sredina u kojima neki mladi žive, za brojne učenike nedostupni su sportski sadržaji izvan školskog vremena. U okviru Tjelesne i zdravstvene kulture i Sportske grupe prof. Mario Raguž prezentirao je učenicima mogućnosti sprava za vježbanje te se velik broj učenika uključio u aktivnosti. Ideja je da će suvremeni uređaji za vježbanje biti poticajni za sve učenike, privlačni za učenike u riziku, koji nemaju priliku bavljenja sportom, kao i za određen broj učenika koji izbjegavaju standardne tjelesne aktivnosti. Opremanje je sufinancirano od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja kroz projekt U zdravom tijelu zdrav duh – očuvajmo tjelesno i mentalno zdravlje mladih, u iznosu od 12.000,00 kn te ostatkom sredstvima Škole.  Srdačno zahvaljujemo na donaciji švedskih ljestava Udruzi osoba s invaliditetom Grada Požege i  županije Požeško – slavonske. Projekt je koordinirala prof. Nikolina Bodolović uz značajan angažman prof. Marija Raguža, prof. Ivane Zovko i prof. Krešimira Mandića. Koji su u teretani bili redoviti, ti su spremni za nadolazeće ljeto, a svi ostali krećemo i nastavljamo ujesen!