Srce za lutalice, drugi dio

U četvrtak, 16. ožujka, 4 učenice naše škole uz pratnju psihologinje Nikoline Bodolović i knjižničarke Manuele Polak uputile su se u posjetu udruzi „Srce za lutalice“ u Frkljevce kako bi, u sklopu akcije voloterskog kluba naše škole koju su osmislili učenici 3. b, uručili potrepštine prikupljene kroz posljednjih nekoliko tjedana. Učenice su, uz kutiju koju su učenici naše škole napunili, kupili još potrepština s novcem prikupljenim prodajom 1. a razreda. U Frkljevcima dočekala ih je gosođa Valentina Lazarić, vlasnica udruge, koja ih je upoznala sa psima i svojim radom. I profesorice i učenice su s lakoćom primile psiće u svoje ruke ili se pak poigrale s onima koji u naručje nisu stali. Upoznali su se sa medicinskim teškoćama, no i vrlinama svih pasa te njihovim osebujnim karakterom. Puno se razgovaralo o socijalizaciji pasa, udomljavanju te i samim troškovima koje udruga ima, ali su ipak igra i maženje oduzeli najviše vremena. Nakon druženja sa psima i obitelji Lazarić učenice su, s velikom žalošću, morale krenuti natrag na nastavu. Veselo i zaigrano druženje završeno je s kratkim intervjuima koji se mogu pogledati na školskoj Youtube stranici „Nautes KG“ (link ispod). Svi su sa sobom ponijeli divno iskustvo, te dodatnu motivaciju za sudjelovanje u humanitarnim akcijama školskog volonterskog kluba.
Tekst i foto: Hana Gomerčić, 3. b