Posjet Obiteljskom centru Požega

Učenici 4.b razreda u okviru izborne nastave psihologije i biologije posjetili su 1. veljače Obiteljski centar Požega u pratnji psihologinje Nikoline Bodolović. Svrha posjeta bila je upoznati područje rada ove državne institucije i usluge koje pruža korisnicima, upoznati primijenjene grane psihologije, osobitosti rada psihologa u sustavu socijalne skrbi te multidisciplinarnost pristupa u radu. U okviru posjeta obišli smo prostore Obiteljskog centra i družili se s djelatnicima. Voditeljica Obiteljskog centra Požega gđa Mirjana Jugović upoznala nas je sa ulogom i djelatnostima Obiteljskog centra, a psihologinja Sanja Samardžija prezentirala nam je rad psihologa u okviru djelatnosti koje se provode. Tako smo imali priliku čuti o savjetovanju, kako se provodi terapija pijeskom, kako i kome može pomoći, vidjeli smo osobitosti terapije igrom i kako se pristupa radu s djecom, čuli smo o edukacijskim radionicama koje se provode za posvojitelje te u kojim se sve slučajevima možemo obratiti za pomoć i podršku, a koja je besplatna i dostupna. Studentica socijalnog rada na praksi Kristina Turkalj ispričala nam je svoje iskustvo studiranja na studiju socijalnog rada i o ulozi ove struke u zaštiti prava djece i mladih. Čuli smo o svakidašnjim izazovima u radu i odgovornosti, kao i o zadovoljstvu i ljepoti rada s ljudima koji trebaju našu pomoć i podršku. Hvala Obiteljskom centru na gostoprimstvu!