Dubrovčani u Požegi (projekt KRUG-a i Gimnazije Dubrovnik)

Od 11. do 14. travnja 2024. ugostili smo naše drage goste iz Dubrovnika. Dugogodišnji projekt Kulturno – umjetnička baština Dubrovnika i Požege ove godine je dobio dimenziju više jer smo povezali novi projekt Požega za slijepe u zajedničku radionicu.

Prvi dan druženja započeli smo radno, prezentirajući jedni drugima što smo sve radili od našeg posjeta Dubrovniku prošle školske godine. Drugi dan posjetili smo Dijecezanski muzej, katedralu, Gradsku knjižnicu, crkvu sv. Lovre i naše požeške trgove. Pridružili su nam se i štićenici Udruge slijepih i slabovidnih. Doista je bio izazov približiti slijepima svijet umjetnosti, a zadovoljstvo je bilo obostrano. Treći dan bio je zamišljen kao zajednička radionica izrade trodimenzionalnih skulptura izmaštanih oblika, inspiriranih spomenicima Dubrovnika i Požege. Nastali su zanimljivi oblici načinjeni rukama učenika i slijepih osoba. Večer je bila rezervirana za druženje u kultnoj „Deži“ i zadnji dan je tako brzo došao. Ispraćaj uvijek dirljiv, sa željom da se što prije vidimo, ovaj puta u Dubrovniku.