Berba 2019.

Tek što su sjeli u školske klupe, na kraju svoga prvoga radnog  tjedna, pokazali su da za njih nema odmora. Dana 12. i 13. 9. 2019. u petak svoje klupe zamijenili su vinogradima Veleučilišta u Požegi, a knjige škarama za rezidbu grožđa. Naši učenici prvih i drugih razreda kolektivno su pokazali dobar duh, ali isto tako razbili su čestu predrasudu kako gimnazijalci nisu spremni za rad. Voditelji programa i profesori u pratnji bili su izrazito zadovoljni poslom koji su učenici odradili. Ovaj događaj, osim što je bio odličan način da se pokaže duga slavonska tradicija koja je omogućila ponajveći razvoj ovih prostora i naše Zlatne Doline, bio je i odličan način povezivanja učenika prvih razreda koji su nove i mlade nade naše škole. također je i dobar način da se učenici drugih razreda uz rad i malo zabave probude iz ljetnog sna te budu spremni na novu školsku godinu. Tako su naši učenici uspješno skupili u prosjeku 4 tone, a brali su dvije sorte grožđa, Pinot bijeli i Chardonnay. Požeško Veleučilište mladim i vrijednim radnicima omogućilo je obilan ručak u znak zahvalnosti, a isto tako bili su degustatori njihova vina.