Biskup primio učenike prvih razreda

1.B razred s biskupom
1.B razred s biskupom

Požeški biskup Antun primio je 16. rujna u crkvi sv. Lovre učenike 1.b razreda Katoličke gimnazije u Požegi u pratnji vjeroučitelja Marijana Pavelića i na taj način potvrdio svoju blizinu i brigu prema novim učenicima. Biskup je u pozdravu poručio gimnazijalcima da su oni nada Požeške biskupije, nada grada Požege i nada Crkve.

U kratkom dijalogu učenici su naglasili kako su svojevoljno odabrali Katoličku gimnaziju kao mjesto gdje će se školovati i formirati, a otac biskup naglasio je kako je u rastu osobe osim one intelektualne važna i duhovna dimenzija. Potom ih je proveo kroz crkvu sv. Lovre te im protumačio njezine povijesno kulturne vrijednosti, približio sve ono što je od srednjega vijeka do danas nastojao živjeti čovjek na prostorima srednje Hrvatske, posebno u izgradnji svoga duhovnog identiteta.