Zajedništvo Crkve vidljivo među nama

DSC_0062“Jučer smo proslavili sve naše poznate i nepoznate svece. Danas nastavljamo to druženje naoko dviju crkava – one putujuće, kojoj i mi u ovoj školi pripadamo, i one koja je svoje putovanje dovršila u zagrljaju Gospodnjem. Jučer Svi sveti, danas Dušni dan! A Crkva je jedna i nedjeljiva! Vjerujem da to duboko osjećamo u molitvama, sjećanjima, na grobljima, u starim albumima i nebrojenim pričama. Bili su prije nas, uhodali nam putove i sada nas zagovaraju i čekaju.”

Ovim se riječima Ravnatelj obratio učenicima i pozvao ih da zastanu nakratko tijekom dana i sjete se svojih dragih preminulih baka i djedova, rodbine i prijatelja. Velikim odazivom učenici su molitvene nakane za svoje pokojne upisali na papiriće koje su sabrali na jedno mjesto. Molitve će biti prikazane u večernjoj svetoj misi u Katedrali u 18,30 koju za sve pokojne grada Požege predvodi naš požeški biskup.