Svatko od nas djeluje s neke razine u životu

DSC_1013Danas su neki od naših učenika predstavljali Školu posjetom Domu za psihički bolesne odrasle osobe u Ljeskovici. Posjet Domu organiziran je prigodom jučerašnjeg otvaranja Izvanredne godine milosrđa, a svetom misom u Ljeskovici simbolično su otvorena „Karitativna vrata milosrđa“.

DSC_1035Put Ljeskovice kretalo se u devet sati, a u ovu karitativnu akciju Škole i Biskupije uključio se i požeški autoprijevoznik App d.d. besplatno odvezavši putnike do Ljeskovice i nazad. Osnovni nam je cilj bio posjetiti Dom kako bi i ljudi koji tamo borave osjetili toplinu zajedništva u ovim predbožićnim trenutcima. Domaćin nam je bila ravnateljica Doma gospođa Rada Matoš. Misu je predvodio msgr. Antun Škvorčević u pratnji još triju svećenika. Učenici naše škole animirali su svetu misu pjesmom, služenjem (ministrirajnem), čitanjem, a poslije su darivali korisnike. Kroz razgovor sa štićenicima pokazalo se koliko su ti ljudi u našem društvu neshvaćeni i koliko su u mnogim situacijama zapravo slični nama.

DSC_1045Na kraju su se ravnateljica i jedna stanarka Doma zahvalile biskupu na ugodnom posjetu i na blizini koju pokazuje svake godine. Nakon mise nastavilo se druženje sa štićenicima i djelatnicima Doma, a neki su i zapjevali.