Dogodio se susret

Kao što je i najavljivano, jučer se u prostorima škole dogodio susret prijatelja Katoličke gimnazije. Na poziv svojih srednjoškolskih razrednika okupilo se gotovo stotinu bivših katoličkih gimnazijalaca koji danas uglavnom studiraju i to na gotovo svim hrvatskim sveučilištima.

Nakon doista srdačnog dočeka razrednika i njihovih bivših učenika, okupljene je pozdravio voditelj programa, prof. Paulić, a nakon njega i ravnatelj škole Ivica Bedeničić, kojega su sve prisutne generacije poznavale kao svoga profesora klasičnih predmeta. Učenicima je potom prikazana reportaža učenika Novinarske družine Nautes Božić u Sičama, a nakon nje i Božićna čestitka profesora KG-a. Okupljenima su se obratili i neki bivši učenici koji su podijelili svoja studentska iskustva. Druženje se nastavilo šetnjom kroz nove prostore škole koji su dovršeni i otvoreni ove godine, a potom i neformalnim druženjem uz okrjepu u prostorima multifunkcionalne dvorane škole.