Istjerali smo zimu i zle duhove

IMG_20100101_043623Za one koji možda ne znaju, premda vjerujemo da su takvi rijetki, jučer je završilo vrijeme poklada, maškara ili fašnika. Povijest, kao i običaji ove tradicije sežu daleko u prošlost, ovisno od mjesta do mjesta, ali povodi su više-manje isti. Ljudi su se od davnina maskirali tijekom vremenskog perioda koje počinje subotom nakon blagdana Sveta tri kralja, a završava Pepelnicom kako bi istjerali zimu, zle duhove ili na satiričan i humorističan način prikazali stanje u društvu.

DSC_0091Danas, nakon nastave, i naši su učenici pokazali svoju maštovitost i kreativnost u međurazrednom natjecanju. Povjerenstvo koje su činili prof. Barišić, prof. Tonc te prof. Bunjevac imali su dosta težak zadatak, odabrati najkreativniji razred budući da su se (gotovo) svi razredi poprilično potrudili u svom predstavljanju. 1.a razred pripremio je tipični slavonski vašar; 1.b jedan dan u bolnici koji, prema riječima ravnatelja bolnice, i „nije bio za svačije oči“; 2.a razred uprizorio je nesvakidašnji dan starih žena sela Bučje, dok 2.b sigurno nije nikoga ostavio ravnodušnim svojom interpretacijom psihijatrijske bolnice u Vrapču; 3.a oduševio je i Povjerenstvo i one rijetke sretnike koji su se uspjeli ugurati u najmanji razred u školi, naime, uprizorili su čak četiri čina Labuđeg jezera P. I. Čajkovskog; 3.b razred podsjetio je one malo starije profesore na 80-e stilom odijevanja i glazbom na koju su i začagali; 4.a energično je podsjetio Povjerenstvo na nedavno završeno Europsko prvenstvo u rukometu i infarktične trenutke koje su nam priuštili naši rukometaši. Za pobjednika je na koncu s uvjerljivo najviše bodova izabran 3.a razred koji je zadivio komisiju svojom izvedbom Labuđeg jezera.

Svima čestitamo i na trudu i na izvedbi, a djelić jučerašnje atmosfere pogledajte u našoj bogatoj fotogaleriji.