Sine lingua Latina nullum inteligentia

Bez znanja latinskog jezika nema obrazovanja, kaže naslovna izreka. Neki će se s njom složiti, a neki možda i neće, no postoje i oni koji gaje posebnu ljubav prema klasičnim jezicima i upravo se oni već tradicionalno okupljaju na Županijskom natjecanju iz klasičnih jezika čiji je i ove godine domaćin naša škola.

6Natjecatelji i njihovi mentori okupili su se zajedno s domaćinima u 9 sati kada ih je pjesmom pozdravio školski zbor te članica dramske družine Romana Ronta izvedbom Gavranove Judite. U ime domaćina prisutne je pozdravio i ravnatelj Ivica Bedeničić koji je kao dobar domaćin uputio dobrodošlicu gostima, poželio im mnogo uspjeha u natjecanju te im poručio da ovaj događaj iskoriste kao priliku za vlastito usavršavanje, ali i za odmor od svakodnevnih aktivnosti te za upoznavanje novih ljudi. Natjecateljima se s nekoliko riječi obratila i prof. Lodeta, glavna organizatorica natjecanja, koja ih je detaljnije upoznala s programom natjecanja. U 10 sati uslijedilo je natjecanje iz latinskoga jezika, a nakon njega okrjepa te natjecanje u poznavanju grčkoga jezika u 12 sati. Spomenimo da su, osim učenika naše škole, na natjecanju sudjelovali i učenici iz Gimnazije i Medicinske škole iz Pakraca.

Foto: Ela Ešegović