18. KRIŽNI PUT MLADIH

Ovaj vikend niti je krenuo jednako niti završio za sve mlade. Dok su neki sjedili u toplim domovima pred televizorom ili s mobitelima u rukama, drugi su se ohrabrili i krenuli Očevim stopama. Kao što je većini poznato, ovog vikenda održao se 18. križni put mladih Požeške biskupije pod geslom Milosrdni kao Otac. Među brojnim mladima našlo se i 40-ak Katoličkih gimnazijalaca pod vodstvom vjeroučitelja Marijana Pavelića.

10580787_1151007444918324_8801689647886664826_oU subotu u ranim jutarnjim satima krenuli smo ispred škole Antuna Kanižlića prema Virovitici. Po dolasku smo se red virovitičkom crkvom okrijepili za put, izmolili prvu postaju te krenuli ka cilju. Put je bio dug, naporan i težak, no s osmijehom na licu, toplinom u srcu, pjesmom i molitvom na usnama sve se lakše podnosi. Vjerujem da će nam svima ostati u sjećanju 5. postaja koju smo prešli po primjeru Šimuna Cirenca kada smo zamijenili torbe s prijateljima i nosili jedni od drugih. Prvi dio križnoga puta završili smo umorni, prljavi, gladni i žedni dolaskom u župnu crkvu Duha Svetoga u Đulovcu gdje smo izmolili 7. postaju. Nakon kratkog odmora pristupili smo sakramentu svete ispovijedi te misnom slavlju koje je predvodio pater Ike Mandurić. Nakon mise imali smo zanimljivo predavanje jedne časne sestre iz Tuzle koja nam je opisala život časne sestre u slobodno vrijeme. Dugo očekivani grah s kobasicom čekao nas je u društvenom domu. Nakon mise, okrjepe i odmora krenuli smo na pravi odmor koji nas je čekao u đulovačkoj osnovnoj školi gdje smo proveli noć.

Drugi dan je započeo doručkom nakon kojeg smo nastavili s križnim putem moleći 8. postaju u župnoj crkvi Duha Svetoga koji nas je vodio prema 12829250_1151007984918270_5271664968455791579_oVoćinu. Posljednju smo 14. postaju izmolili u crkvi Pohoda BDM u Voćinu, a sam je križni put okončan zahvalnim misnim slavljem koje je predvodio požeški biskup msgr. Antun Škvorčević.

Bio je ovo nedvojbeno dug i naporan, ali zanimljiv put koji će nam svakako ostati u sjećanju cijeli život. Cijeli put se razgovaralo, družilo i pjevalo, što nas je sve skupa još više zbližilo. Još jednom i ovim putem u ime svih mladih Katoličke gimnazije želimo zahvaliti svim domaćinima koji su se danima pripremali da nas dočekaju i okrijepe za daljnji put. Sada se polako vraćamo svatko svojim obavezama, pripremamo za Uskrs uz prepričavanje doživljaja s 18. križnog puta mladih.