Izložba Dizajn za inkluziju

U prostorijama knjižnice Gimnazije Požega postavljena je izložba Dizajn za inkluziju – dizajn koji čini razliku koju su posjetili učenici trećih razreda naše škole, a u narednim danima vjerujemo da će i ostali učenici sa svojim razrednicima sat razrednika kvalitetno odraditi posvećujući svoju pažnju svojim kreativnim sugrađanima.

Dizajn za inkluziju projekt je koji je pokrenuo British Council u suradnji s brojnim hrvatskim, ali i umjetnicima iz brojnih europskih zemalja s ciljem da kroz rad sa štićenicima Udruge Mi, požeške udruge za djecu s posebnim potrebama, osmisle proizvode koji će upravo našim najosjetljivijim sugrađanima pomoći da se uključe u društveni život na način da i oni sami pomognu promociji grada, ali i da sami dijelom osiguraju materijalnu samostalnost.

Za vrijeme projekta sudionici su došli do genijalnih ideja i ostvarenja koje su potom umjetnici, ali i požeški obrtnici zajedno s Obrtničkom školom, materijalizirali u gotove proizvode s potpisom grada požege – PŽG, ali i vidljivim tragom štićenika Udruge Mi. Učenici će se, kao i svi koji posjete ovu izložbu, moći uvjeriti kako ovaj grad napokon ima praktične, moderne, lijepe i simpatične suvenire koje mogu ponuditi budućim posjetiteljima ali i ponijeti u različite krajeve svijeta.