Susret biskupa Antuna s učenicima 1.a razreda

dsc_1878Danas, 20. listopada, učenici 1.a razreda pod vodstvom vjeroučitelja Marijana Pavelića posjetili su crkvu sv. Lovre gdje ih je primio požeški biskup Antun Škvorčević. Tim činom biskup je još jednom potvrdio svoju brigu, ali i blizinu prema učenicima Katoličke gimnazije. Ovaj put posebno je to bilo upućeno novim učenicima naše škole s ciljem ohrabrenja te poticanja da teže višim ciljevima kojima su težile generacija klasičara prije njih. Uveo ih je u povijest Hrvata na našim prostorima koja je ostala zabilježena u kulturnom, književnom ili nekom drugom smislu, ali i u povijest crkve sv. Lovre. Istaknuo je i cilj škole koji, osim što teži prenošenju znanja, još više teži pripremanju gimnazijalaca na svijet i život koji je pred njima. Na kraju susreta učenici i vjeroučitelj Marijan zahvalili su preuzvišenom ocu biskupu što je odvojio vrijeme za njih te im pobliže objasnio povijest ovoga kraja, ali i ukazao na smisao kojem bi trebali težiti.