Međunarodni dan srednjoškolaca

Na današnji se dan već tradicionalno obilježava Međunarodni dan srednjoškolaca. Učenici Katoličke gimnazije prisustvovali su obilježavanju dana srednjoškolaca koje je organiziralo Županijsko vijeće učenika Požeško-slavonske županije u koncertnoj dvorani Glazbene škole. Na ulazu u Glazbenu školu učenici Obrtniče škole sve pristune učenike i profesore okrijepili su bezalkoholnim koktelima. Program je započeo parlaonicom u 10 sati nakon koje je predavanje održao Zlatko Dražić, učenik četvrtog razreda smjera računalni tehničar za strojarstvo Tehničke škole koji je izumio kosilicu na daljinski upravljač. 2015. godine osvojio je prvo mjesto na Sajmu inovacija u Iloku na kojem je bilo preko 140 izlagača iz cijele Hrvatske. Uz to mnogi su prepoznali interes za kosilicu prepoznavši je kao vrijedan i koristan proizvod. Nakon predavanja došao je red na srednjoškolske dramske družine. Učenici Gimnazije Požega, pod vodstvom prof. Duške Galić, predstavili su svoju predstavu pod nazivom Sjena, a učenici Katoličke gimnazije, Petar Petrović i Marko Gelenčir, pod vodstvom prof. Marijane Ćorluke izveli su svoju slavnu scensku igru Dobri dečki.

Foto: Ela Ešegović, 2.b