Međurazredno natjecanje na temu Vukovara

15037186_1359263200759413_4329349245660224048_nKako bi obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara naša škola je organizirala natjecanje kojim je htjela podsjetit i ukazati na važnost Domovinskog rata odnosno žrtava koji su dali svoje živote za Hrvatsku.

Svaki razred trebao je osmisliti po jedan pano koji bi ukazivao na 18. studeni, dan kada je Vukovar pao u ruke neprijatelja. Svi su se razredi potrudili te su na panoima prevladavali motivi Vodotornja, bijelih golubica te hrvatske zastave. Budući da su svi radovi odlično napravljeni, žiriju je trebalo dosta vremena da se odluči oko pobjednika. Žiri su činili profesorica Marina Matić, profesor Frano Barišić te profesor Mario Raguž. Na kraju su se odlučili da pobjedu zaslužuje 1.a razred. Također, među prva tri mjesta nalazili su se još 3.b (2. mjesto) te 2.b (3. mjesto).

Naša škola je obilježavanjem ovoga spomendana pokazala da cijeni žrtve Domovinskoga rata te da učenici suosjećaju sa svima koji su u našoj bližoj prošlosti stradali boreći se za našu slobodnu budućnost.