Drugo polugodište

2017 plakat - x godina skoleDragi učenici! Poštovani djelatnici!

Zakoračili smo u drugo polugodište osnaženi, nadam se, tjelesnim odmorom i duhovnom pripremom.

Kao i uvijek, valja se spomenuti starih latinskih, a onda i narodskih, iskustvenih mudrosti. Ja ću ovdje upotrijebiti onu poznatu – tempus fugit i pogled svratiti na maturante koji ulaze u „finiš“ svoje gimnazijske trke. Znam da sam dosadan u ponavljanju, ali svatko od nas stvar mora riješiti sa svojom savješću. Tako ja umirujem svoju savjest opominjući, a vas pozivam da svoju umirite ozbiljnim radom i okrunite uspješnom maturom!

Zakoračili smo u godinu u kojoj na primjeren način želimo obilježiti desetu godišnjicu osnutka naše škole. I opet ću reći: Dimidium facti, qui bene coepit, habet.

Započeli smo s pripremama već u prvom polugodištu i to u nekoliko smjerova. Htjeli bismo objaviti svojevrsni Godišnjak koji bi za povijest sačuvao barem imena protagonista, deuteragonista, tritagonista itd.

Vrijedna dramska i glazbena sekcija pripremaju scenski izričaj koji će zahtijevati mnogo rada i odricanja kako bi nas sinestetički odveo u visine koje, neosvojene, čekaju gimnazijske talente.

Pripremamo i iznenađenje za naše osmaše (iz cijele županije) koje bi trebalo biti i proslava prisutnosti desetogodišnjeg kontinuiteta klasičnog obrazovanja na ovim prostorima, ali i njihov ulazak u svijet gimnazijskih generacija.

Bit će nam potrebna svaka pomoć, ideja, talent i doprinos. Nadasve molitva!!! Proslavljamo svoju godišnjicu. Želimo se proveseliti, ali i pokazati što nudimo i kako stvaramo! Zovemo (i izazivamo) i bivše đake i roditelje i prijatelje!

Nadam se da ćemo, kao i uvijek, znati, htjeti i moći zaveslati in altum!

Laudetur Iesus Christus!