8. Zimska škola fizike

DSCN0923Dana 4. ožujka 2017. održana je 8. Zimska škola fizike u Gimnaziji u Požegi s ciljem povećanja interesa za fiziku, ali i za ostale prirodne predmete. Na događaju su sudjelovali i učenici Katoličke gimnazije s pravom javnosti: Jakov Margeta, Marko Šarčević, Danijel Barišić, Patricija Mandić, Marko Đokić, Antonio Lipovac, Valentina Pavličević i Lovro Pavlović. Svojim sudjelovanjem pokazali su da i fizika ima značajnu ulogu u obrazovanju te da ih može osposobiti za izazove budućnosti. Sudjelovali su na dva plenarna izlaganja: „Zvuk na Zemlji i drugim svjetovima“, dr.sc. Atonio Petošić, FER Zagreb, i „Porijeklo kemijskih elemenata“, akademik Milko Jakšić, IRB Zagreb, te tri radionice. Učenici Valentina Pavličević i Lovro Pavlović bili su zajedno s profesorima Ivanom Šarićem (Katolička osnovna škola) i Leonardom Đakovićem voditelji radionice pod nazivom „Neka bude svjetlost“. Osim naših učenika, sudjelovali su i učenici iz ostalih osnovnih i srednjih škola Požeško-slavonske županije.