Još jedna manija – Floromanija

DSC_0266 Ovoga je petka, 10. ožujka, za učenike požeških škola, pa tako i naše, odigrana je nova komedija u Gradskom kazalištu Požega pod nazivom Floromanija redatelja Majkla Mikolića. Floromanija je komedija prožeta glazbom i fenomenom instant glazbenih zvijezda koja je po prvi put izvedena 11. veljače upravo u požeškom kazalištu. Mladu i nesigurnu Fani/Finu utjelovila je naša Požežanka Marijana Matoković. Barbara Rocco glumi Floru, dok njenog muža Florijana glumi Luka Juričić. Floromanija postavlja aktualno pitanje na koje se već zna odgovor: Može li danas svatko postati zvijezda preko noći? Upravo je to tema koja je i te kako bliska mladima koji svoju popularnost i priznanje, a možda i, poput glavne junakinje Flore, izlazak iz depresije nerijetko traže u nesigurnom prostoru društvenih mreža koji nakratko može ponuditi nekakav prividan uspjeh, ali i brutalno otrježnjenje.

DSC_0277