Otvorena druga glazbena sezona za učenike

 

DSC_8126Jučer, 27. ožujka naša Škola posjetila je Glazbenu gimnaziju Požega povodom otvorenja druge glazbene sezone. Kao i na prošlom susretu, Glazbena gimnazija počastila nas je svojim izvrsno uvježbanim repertoarom. Na jučerašnjem programu mogli smo čuti razne instrumente kao što su gitara, klavir, klarinet, brač, mali bubanj, harmonike i Brass Quintet Glazbene škole Požega. Jednako tako, svojim izvrsnim nastupom iznenadila nas je sopranistica Gabrijela Mijatović otpjevavši pjesme Lađa u noći i Bei der Wiege.

DSC_8160U Brass Quintetu Glazbene škole nastupao je i naš učenik Mijo Radić, učenik 3. a razreda, svirajući tubu. Upravo nam je to bila prilika da saznamo kakav je osjećaj nastupati pred učenicima svoje školom i je li imao tremu: „Inače mi se prije nastupa zna dogoditi da imam pozitivnu tremu, no prije ovog koncerta osjećao sam uzbuđenje i radost što sviram pred svojim školskim kolegama i prijateljima i nadam se da su prepoznali moje zvukovlje.“ Na kraju, pozivamo vas u srijedu 29. ožujka na koncert prijateljskih glazbenih škola na kojima će sudjelovati Glazbena škola Zlatka Balokovića Zagreb i Glazbena škola Požega s početkom u 19:30 sati.