Doručak na travi

PIKNIK „DORUČAK NA TRAVI“

Na prvi dan proljeća 21. travnja Krugovci i PožArtovci posjetili su Dom za odrasle osobe u Ljeskovici kako bi oslikali dugi zid i uveselili štićenike Doma. Ljubazna ravnateljica i jednako ljubazno osoblje dočekalo nas je sa sendvičima, kavom, čajem i sokovima, a mi smo proveli zanimljiv i edukativan dan u prirodi sa simpatičnim štićenicima Doma. Neki su nam ispričali svoje neobične sudbine dok su nam se drugi smješkali, grlili nas, ljubili i dijelili radost jer smo im promijenili ritam ustaljene svakodnevice. Zanimljiva je priča jednog štićenika koji se liječi od alkoholizma. Prije smještaja u Dom bio je u udomiteljskim obiteljima. Njegova iskustva nisu bila pozitivna pa je pobjegao „glavom bez obzira“ i pronašao utočište u Domu. O samom Domu ima samo riječi hvale. Neobično je možda reći da smo istinski uživali među ljudima drugačijim od nas, ali svakako divnim dušama prepunim emocija koji se znaju radovati malim stvarima.

O samom događaju voditeljica PožArta Snježana Mekić-Delić rekla je slijedeće: „PožArt je nastavio provođenje svog projekta likovnih radionica u Domu za odrasle osobe u Ljeskovici. Projekt Doručak na travi, u suradnji s kreativnom radionicom KRUG požeške gimnazije i katoličke gimnazije, a uz potporu županije, ima za cilj propitivanje predrasuda koje nam nameće okolina i društvo prema svemu i svima koji se ne uklapaju u prosjek i zadane okvire. Druženjem kroz umjetnost i kroz zajedničke aktivnosti i provođenje slobodnog vremena proaktivno možemo djelovati protiv ksenofobije, ravnodušnosti, nezainteresiranosti za ljude i procese u društvu. Gimnazijalci su skupili i darove za stanovnike Doma u Ljeskovici, a u sklopu akcije Kukice dobrote. Slikarski piknik nastavljamo u svibnju.”

A kako smo pomogli PožArtovcima u oslikavanju zida možete vidjeti na priloženim fotografijama.