Naš bogati pakrački Majales

Naš drugi majales dogodio se 25. svibnja kada su se učenici prvih, drugih i trećih razreda zajedno s profesorima i djelatnicima škole uputili na terensku nastavu u Pakrac. Cilj majalesa najbolje je objasnio ravnatelja škole koji je rekao da je to prilika da upoznamo još bolje područje naše Biskupije, da posvjedočimo našu slogu i međusobnu ljubav, a i da se malo odmorimo i opuštenije podružimo.

18698245_1565847430100988_6283912099123783442_nTako smo se ujutro okupili na Autobusnom kolodvoru u Požegi te krenuli prema Pakracu. Prije samog Pakraca zastali smo u mjestu Španovica koje je strašno stradalo i u Drugom svjetskom i u Domovinskom ratu o čemu smo čuli iz predavanja prof. Katića. Svojim dolaskom i upoznavanjem bliže povijesti odali smo počast poginulima iz oba rata. U Pakracu nas je najprije dočekao župnik župe Uznesenja BDM msgr. Matija Juraković u čijoj smo župnoj crkvi imali misno slavlje koje je predvodio naš vjeroučitelj vlč. Marijan Pavelić. Potom smo posjetili Muzej vojne i ratne povijesti gdje nam je voditelj Mario Tušek u kratkim crtama objasnio situaciju u Pakracu za vrijeme Domovinskog rata. Nakon toga uputili smo se i do pravoslavne crkve, odnosno Sabornog hrama Svete Trojice gdje nam je domaćin bio paroh Đorđe Teodorović. No to nije sve, obišli smo mi i Srednju školu Pakrac gdje nas je primio ravnatelj Dario Čilić koji nas je upoznao sa samom školom. Tu je završio prvi dio našeg majalesa, programom bogati obilazak Pakraca, a vrijeme je došlo za slobodno vrijeme uz druženje i igre te planinarski grah u Planinarskom domu Omanovac.