Započeo međunarodni eko-kamp „Belli“

Gimnazijalci iz Vipave na Sovskome jezeruDanas u Požegi započinje petodnevni eko-kamp „Belli“ koji organizira Katolička gimnazija u suradnji s Parkom prirode Papuk i Hrvatskim herpetološkim društvom – Hyla . Projekt je zamišljen kao međunarodna biološko-geografska višednevna radionica koja će se održati u Parku prirode Papuk te će se posjetiti Požega, Virovitica i Daruvar. Kamp je namijenjen učenicima srednjih škola s interesom za navedena područja, a sudjeluju učenici iz Škofijske gimnazije Vipava (Slo), Gimnazije Travnik (BIH), Srpske pravoslavne opšte gimnazije iz Zagreba, Katoličke klasične gimnazije iz Virovitice te požeški gimnazijalci kao domaćini.

Ivica-Bedeni--icIvan Bedeničić, ravnatelj Katoličke gimnazije:

U suradnji s našim domaćim i inozemnim partnerima u prvom planu nam je i njegovanje duhovne dimenzije mladog čovjeka. Budući da je smještaj organiziran u Velikoj, u Domu sv. Augustina, stremit ćemo promicanju i tog mjesta kao mjesta meditacije, preispitivanja i duhovnog rasta.

Ivana-ArambašićProf. Ivana Arambašić, voditeljica projekta:

Osim Velike, poseban naglasak stavljamo na prezentaciju i promociju naših lokalnih vrijednosti i znamenitosti u ovo turbulentno doba, koje obezvređuje vrijednosti koje bi trebale činiti srž našega bića i koje dovodi do iseljavanja naše inteligencije. Dakle, cilj nam je motivirati  i ukorijeniti požešku katoličku mladost u ovaj prekrasan kraj prepun povijesnih i kulturoloških osobitosti kako bi oni postali nositelji iste jer to ionako ostavljamo njima u nasljeđe.

Pozeski gimnazijalci u VipaviCiljevi projekta

• Promicati ekumensko i kulturološko razumijevanja i tolerancije među učenicima
  • Uspostaviti međuškolsku suradnju na domaćoj i međunarodnoj razini
  • Pokazati i promovirati Papuk kao prvi Hrvatski geopark koji je od ove godine i pod zaštitom UNESCO-a te ostale prirodne baštine Požeško-slavonske županije