Mi smo razgibani udovi majke Crkve

Oni koji su se danas slučajno ili namjerno u prijepodnevnim satima zatekli na Trgu sv. Terezije Avilske prisustvovali prizoru kakav se u Požegi, priznajmo, ne vidi često. Zajednički slušati nekog popularnog pjevača, uživati u nastupu suvremenih plesača, zajednički gledati film ili pratiti nastup reprezentativne vrste, da, to će se još organizirati u našemu gradu, ali u novi radni dan zajedničkom vježbom ulazak susret ćete još jedino u zemljama Dalekoga Istoka. Neki su se stariji mogli prevariti, pa i ponadati se, da su se vratila vremena onodobnih sletova i sokolski društava, no ovaj put su vježbači bili sasvim druge provenijencije. Naime, na novom požeškom trgu, od milja zvanom katedralni ili gimnazijski, Dan Hrvatskog olimpijskog odbora zajedničkim vježbanjem obilježili su katolički gimnazijalci i njihovi profesori. Ako je vjerovati definiciji da se organizirani tjelovježbeni nastup s velikim brojem vježbača različitih dobnih skupina doista naziva sletom treba li se strašiti da se vraćaju neka stara vremena ili u toj gesti treba vidjeti pohvalu Bogu stvoritelju što nas je stvorio takvima savršenima i ovlastio nas da budemo dobri gospodari svojega tijela u kojemu će stanovati još bolji katolički duh?