Prvaši klasičari na prijemu kod biskupa

DSC_1740U petak 6. listopada učenici 1.a razreda pod vodstvom vjeroučitelja Marijana Pavelića posjetili su crkvu sv. Lovre gdje ih je primio požeški biskup Antun Škvorčević. Tim činom biskup je još jednom potvrdio svoju brigu, ali i blizinu prema našim učenicima. S izrazima radosti pozdravio je učenike i odmah na početku im pojasnio kako čovjek osim za hranom ima i neke druge potrebe te da se ispunjen i zadovoljan osjeća ne samo kada zadovolji svoje tijelo, nego i pamet, ali još više i duh. Zato će Katolička gimnazija pružati njima osim onog intelektualnog i odgojne sadržaje kako bi ih formirala u cjelovite osobe.

Potom im je protumačio povijesno-kulturne vrijednosti crkve sv. Lovre, ali i grada Požege i Požeške biskupije. Istaknuo je da osam stoljeća zidina crkve svjedoči o osam stoljeća duša koje su duhovno rasle i gradile svoj odnos s Bogom, a današnji vjernici nastavak su toga višestoljetnog iskustva. Podsjetio je klasičare na ono što je od srednjega vijeka do danas nastojao živjeti čovjek na prostorima srednje Hrvatske u izgradnji svoga duhovnog identiteta i ohrabrio ih da odvažno nastave taj avanturistički hod.

Fotografirao: Karlo Bleiziffer