Dobar primjer ERASMUS+ projekta Ekonomske škole

DSC_1750Ekonomska škola iz Požege bila je domaćin međunarodnog projekta Erasmus ”Book Pals” a projekt se održavao od 2. do 6. listopada. Erasmus+ najveći je projekt Europske unije za obrazovanje i osposobljavanje mladih diljem Europe. Osnovni cilj ovog projekta bio je poticanje čitalačkih aktivnosti kod učenika ali i profesora. Projekt traje dvije godine tijekom kojih se planira odrediti niz zajedničkih aktivnosti. Škole koje sudjeluju u projektu dolaze iz Mađarske, Poljske, Portugala, Cipra i Turske. Po završetku projekta Ekonomska škola je u Gradskom kazalištu Požega pripremila rezime aktivnosti koje projekt pruža. Na DSC_1777tome rezimeu prisustvovali su učenici Ekonomske škole, Gimnazije Požega i naše Katoličke gimnazije. Svim prisutnima obratila se i ravnateljica Ekonomske škole Marinka Parac koja se zahvalila kolegama i učenicima iz stranih zemalja na dolasku u Požegu. Također, učenici su iz četiri međunarodna tima izveli isti dramski predložak ”Good Morning Teacher” autora Deana Lundquista. Riječ je o kraćem komadu koji govori o utjecaju nastavnika na učenika. Nakon izvedbi posjetitelji su imali priliku glasovati za najbolju izvedbu koja će biti prigodno nagrađena. Na kraju se u Galeriji Ciraki mogla pogledati izložba o četiri dotadašnje destinacije  razmjene.