Cijeli Svijet glumi, zar ne?!

Dana 28. studenog 2017. u Dvorani sv. Terezije Avilske, učenici prvih i drugih razreda pogledali su kratke prizore iz djela hrvatskog renesansnog književnika Marina Držića. Prizore iz komedije Skup i pastorale Tirena uprizorili su akademski glumci Kazališnog studija iz Rijeke Nerma Kreš-Kavain i Darko Kavain. Kazališni studio djeluje od 2001. godine a njihov je glavni cilj popularizacija kazališne umjetnosti, posebno među djecom i mladima. Njihov najvažniji projekt je All the World’s a Stage u kojem su sudjelovali i naši gimnazijalci. Posebnost ovog projekta je u tome da se i sami gledatelji, u ovom slučaju učenici mogu uključiti u predstavu glumeći u određenim dramskim prizorima. Kroz ovakav oblik interakcije glumci svoje mlade gledatelje upoznaju s najvažnijim aspektima dramske umjetnosti. Organizatori su se odlučili za Marina Držića jer se ove godine obilježava 450. godišnjica njegove smrti. Glumci, a ujedno i voditelji projekta, imali su vrlo dobru komunikaciju s učenicima koji su se odazvali pozivu na sudjelovanje, a posebno učenici Teodora Sakoman i Marko Brizar koji su nas nasmijali svojim glumačkim sposobnostima.