Putujuća izložba – Osijek

Putujuća izložba „Kako sačuvati najmanjeg guštera u Hrvatskoj?“ posjetila je ovaj put Odjel za biologiju koji djeluje u sastavu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Izložbu je prezentirao naš već poznati voditelj maturant DSC_9382Mario Janković, a tehnička i moralna podrška su bile mlade snage KG-a i izborne nastave biologije Marta Paponja, Lea Zirdum i Danijel Barišić. Među brojnim studentima koji su prisustvovali predavanju bili su i naši bivši đaci kojima se i ovim putem zahvaljujemo što su izdvojili malo vremena i još jedanput podržali ovaj projekt naše škole. Posebnu zahvalu dužni smo uputiti pročelnici Odjela za biologiju doc. dr. sc. Ljiljana Krstin koja nas je lijepo ugostila i pružila nam sve potrebno za postavljanje izložbe i prezentiranje našega projekta škole. Nakon predavanja profesorice doc. dr. sc. Tanja Žuna Pfeiffer i doc. dr. sc. Dubravka Špoljarić Maronić sa Zavoda za ekologiju voda uvele su nas u svijet biologije kroz kabinete, vježbe i praktikume te tako pokazale učenicima kako se postaje biologom.