Uvidom u svjetove naših pradjedova do prvog mjesta

30739410_1615761741871682_5193204824866291712_nOve godine državno natjecanje iz likovne umjetnosti pod nazivom LIK 2018., a pod pokroviteljstvom Agencije za odgoj i obrazovanje, održano je 17. i 18. travnja u Našicama u prostorijama Osnovne škole Dora Pejačević. Po prvi puta naša škola imala je svoga predstavnika, Karla Bleiziffera, učenik 1.a razreda, koji se natjecao pod mentorstvom profesorice Vere Ćuže-Abramović. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je slavenska mitologija, a učenici su imali priliku predstaviti narodne običaje svoga kraja slikom ili kratkim filmom. Naš se predstavnik odlučio za film pod nazivom Uvid u svjetove naših pradjedova te mu je taj rad donio prvo mjesto.

Natjecanje se održavalo u dva dijela, prvi dio pisanje eseja na kojemu je naš predstavnik osvojio osmo mjesto i drugi dio predstavljanje radova. Osim Karla Bleiziffera na natjecanju je sudjelovalo još 12 učenika iz raznih dijelova Hrvatske. Pitali smo Karla kakvi su dojmovi i hoće li se iduće godine prijaviti: „Najviše sam se iznenadio kad sam shvatio da su i drugi učenici dosta pristupačni i normalni ljudi. Iduće godine pokušat ću se prijaviti u kategoriji fotografije.“ Zamolili smo i njegovu mentoricu, profesoricu Ćuže-Abramović kakvi su njeni dojmovi: „Ja samo jako sretna zbog njega. Već to što smo i sudjelovali velika je nagrada. Pobijediti među 13 najboljih u Hrvatskoj velika je stvar.“ Po završetku natjecanja svi su radovi bili izloženi u Zavičajnom muzeju Našice.