Anita Rotar – najmaturantica generacije 2018./2019.

U utorak, 5. lipnja 2018., Rotary klub Požega dodijelio je priznanja i nagrade najboljim učenicima i učenicama završnih razreda svih sedam požeških srednjih škola. Najbolje učenice odnosno učenike izabrale su njihove škole na 34460739_1954416901537620_31996385368735744_nosnovi cjelokupnog uspjeha tijekom njihovog srednjoškolskog obrazovanja i to na poticaj i poziv Rotary kluba Požega koji već desetu godinu za redom provodi akciju nagrađivanja izvrsnosti. I ove godine, nagrade najboljim učenicima i učenicima završnih razreda požeških srednjih škola prijenosna su računala koja će im zasigurno pomoći u daljnjem obrazovanju. Ovime se sveukupan broj učenica i učenika nagrađenih prijenosnim računalima povećao na 67 – kako se radi o već desetoj generaciji dobitnika nagrade Rotary kluba Požega, a ovu aktivnost namjeravamo nastaviti i naredne godine jer vjerujemo da se radi o dobrom i korisnom načinu davanja priznanja pojedincima, ali i ispravnom načinu doprinosa zajednici. Sredstva potrebna za ovu aktivnost Rotary klub Požega osigurao je putem vlastitih aktivnosti – organizacijom teniskog turnira članova Rotary klubova iz cijele Hrvatske i organizacijom posjete vinarima i vinogradarima u Kutjevu, kada je Rotary klub Požega okupio brojne goste. Oba događaja su iskorištena kao prigode za prikupljanje sredstava za potrebe nagrađivanja najboljih požeških maturanata.

Dobitnici nagrada i priznanja RC Požega za 2017./2018. godinu su (abecednim redom):

Erin Keleuva (Glazbena škola)

Petar Poljak (Tehnička škola)

Ružica Radoš (Gimnazija Požega)

Anita Rotar (Katolička gimnazija s pravom javnosti)

Anabela Sulić (Obrtnička škola)

Ana Svoboda (Ekonomska škola)

Marta Turina (Poljoprivredno-prehrambena škola)

Tekst: Tomislav Bleiziffer, predsjednik RC Požega

Foto: Karlo Bleiziffer, 1.a